12. Kırmızı Ödülleri başladı!

12. Kırmızı Ödülleri başlıyor!

 

Reklam sektörünün en yaratıcı ajanslarının ve reklamların ödüllendirildiği,

reklamverenlerin başarılarının belgelendiği 12. Kırmızı Ödülleri başvuruları

17 Mart Salı günü başlıyor.

 

Reklamda yaratıcılığı özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının, öğrencilerin ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından bu yana düzenlenen Kırmızı’nın Filli Boya’nın ana sponsorluğundaki ödül töreni 27 Mayıs’ta düzenlenecek.

 

12. Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri’nde, 1 Mayıs 2014 – 30 Nisan 2015 tarihleri arasında ilk kez yayınlanmış reklamlar yarışacak. Toplam 44 kategori içeren, katılımcıların kategori birinciliği Kırmızı, büyük ödül Kıpkırmızı için yarışacağı 12. Kırmızı’nın son başvuru tarihi 4 Mayıs 2015 Pazartesi olarak belirlendi.

 

Bugüne kadar 500’den fazla firma ve 10 binden fazla reklamın yarıştığı, 150’den fazla reklamcının jüride görev üstlendiği,  12. Kırmızı’da bu yıl birçok ilk gerçekleştirilecek.

 

Kırmızı Bölge ve Kırmızı reklam ajansları aynı  kategorileri başlıklarında başvuruda bulunacak.

Geçtiğimiz yıl itibarıyla ödül törenleri birleştirilen Kırmızı Bölge ve Kırmızı’ya katılan reklam ajansları, bu sene aynı kategori başlıklarında başvuruda bulunacak. Kırmızı Bölge’ye başvuran ajansların zengin ve farklı çalışmaları, gösterdikleri yüksek performans sebebiyle alınan kararla jüri sistemi de yenilendi. Bölge jürisi; Adana, Ankara, Antalya, Bursa ve İzmir’den ikişer reklam yaratıcısı, yine bu beş kentten reklamverenler temsilcisi ve Kırmızı jürisinden 4 kişinin katılımıyla oluşturuldu.

 

Dijital kategoriler genişletildi.

Dijital Entegrasyon dalında bu yıl 6 kategoride ödül verilecek. En İyi Dijital Entegrasyon, En İyi Sosyal Mecra Entegrasyonu, En İyi Tablet Reklam Uygulaması, En İyi Mobil Reklam Uygulaması, En İyi 360° Dijital Reklam Uygulaması’nın yanı sıra bu yıl ilk defa En İyi Video Entegrasyonu kategorisinde de ödül verilecek.

 

Üç yeni kategori eklendi.

En İyi Sağlık İletişimi, En İyi Video Entegrasyonu ve En İyi İçerik Pazarlama kategorilerinin eklendiği 12. Kırmızı Ödülleri’ne, ilk defa basın entegrasyonu zorunlu olmayan bir kategori eklendi. “En İyi İçerik Pazarlama” kategorisinin başvurularında herhangi bir basılı yayın organında yer almış olma şartı aranmayacak.

 

Yeni bir özel ödül kategorisi;  “22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali Afiş Yarışması”

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin resmi afişi, 12. Kırmızı Ödülleri kapsamında seçilecek. Katılımı tüm iletişim profesyonellerine açık olan bu kategorinin birincisi 30bin TL’lik para ödülünün de sahibi olacak. Kırmızı Bölge ve Kırmızı jürisinin karmasının yanı sıra festival yetkililerinin de yer alacağı özel bir jüri tarafından değerlendirilecek olan bu kategorinin son başvuru tarihi de 4 Mayıs 2015 Pazartesi olacak.  Adana Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirilen bu işbirliği kapsamında ayrıca 22. Altın Koza Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nın resmi afiş tasarımı da bu yılın Genç Kırmızı brief konusu olacak.

 

 

Katılımcılar, 17 Mart 2015 Salı günü itibariyle yarışma başvurularını yapabilecekleri www.kirmiziodulleri.com sitesinden, aynı zamanda katılım koşulları, bu yılki kategorilerin detayları, Hürriyet Özel Ödülü, Altın Koza Afiş Yarışması, Genç Kırmızı ve Radikal Canlı Kırmızı yarışmaları ile ilgili duyurulara da ulaşabilecekler. Kırmızı’yı sosyal ağlarda ise, facebook.com/kirmiziodulleri ve twitter.com/kirmiziodulleri adreslerinden takip edebilecekler.

 

 

Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri hakkında: 2003 yılından beri düzenlenen Kırmızı Ödülleri’nin amacı, basın reklamlarında yaratıcılığın artırılmasını özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklam verenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmektir. Kırmızı Ödülleri, sadece gazete ve dergi reklamları arasında yapılan bir yarışma olması sebebiyle, Türkiye’de bir ilktir. Kırmızı Ödülleri 2010 yılında Türk reklam sektörü adına önemli bir adım atmış ve Kırmızı Bölge’yi başlatmıştır. Sadece İstanbul dışındaki reklam ajanslarının katılabildiği Kırmızı Bölge ile her reklamcıya kendi kentinde ulaşılmaya başlanmıştır. Kırmızı Bölge yarışması başlatılmadan önce Kırmızı Ödülleri 2004 yılında “En İyi Bölgesel Reklam” ve “En İyi Bölgesel Reklam Kampanyası” kategorileri açmıştı. Bu iki kategori sadece İstanbul dışındaki reklam ajanslarına açıktı ve sektör ayırımı olmaksızın bölgelerden bu kategorilere katılım yapılabiliyordu. 2010 yılından itibaren ise, Kırmızı Bölge ile birlikte İstanbul dışındaki reklam ajansları için 15 ayrı sektörel içerikli kategori sunulmaya başlandı. İstanbul dışındaki reklam ajansları ister ulusal veya yerel basında yayınlanmış reklamları ile Kırmızı Bölge’ye katılabiliyorlar. 2014 yılında Kırmızı Bölge ve Kımızı ödül törenleri birlikte gerçekleştirildi. 2015 yılı itibari ile de kategorileri tamamen aynı oldu.

 

 

Detaylı Bilgi İçin :
bernaylafem iletişim ve marka yönetimi

Mısra Yiğit – Nurbanu Güney Elbir  
0212 343 67 68

 

5. Kırmızı Bölge Jürisi Açıklandı

5. Kırmızı Bölge Jürisi Açıklandı

 

Bu yıl Filli Boya’nın ana sponsorluğunda düzenlenen Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri’nin Kırmızı Bölge jürisi belli oldu. Kırmızı Bölge’ye katılan çalışmaları, sektörün deneyimli reklamcı ve reklam verenlerinden oluşan 16 kişilik bir jüri değerlendirecek.

 

Reklamda yaratıcılığı özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının, öğrencilerin ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından bu yana gerçekleştirilen, Kırmızı Ödülleri’nin bu seneki jüri başkanlığını Manajans/ JWT’de CEO ve CCO görevlerini yürüten Tuğbay Bilbay yapıyor.

 

Yarışma hakkında bir açıklama yapan Jüri Başkanı Tuğbay Bilbay “Kuruluş felsefesini tartışan, buna katkıda bulunmuş bir yaratıcı olarak bugün Kırmızı’nın jüri başkanı olmak benim için çok güzel bir duygu ve büyük onur. Kırmızı önemlidir. Kırmızı her geçen gün gelişen ve değişen reklam dünyasına hâlâ ışık tutabildiği için önemlidir. Yaratıcılığı taçlandırmak adına, bir grup reklamcıyı değil, gençleri de ve sadece İstanbul’u değil, ülkenin bütününü de önemsediği, bunu hissettirdiği için önemlidir. Ve eminim bu önem, temel haber, fikir ve türlü içeriğin kaynağı olan basının var olduğu alanı kağıttan, web’e, oradan mobile ve henüz belki bilmediğimiz, birlikte icat edeceğimiz mecralara taşıyarak artıracak. Bunu temelden hissedeceğimiz bir yıl bu yıl. Fikirler, içerikler, yepyeni kategorilerde de yarışacak bu yıl. Değerli jüri üyeleriyle yapacağımız tartışmaları, fikir alışverişini sabırsızlıkla bekliyorum. Hepimize hayırlı olsun. İyi işler kazansın…” dedi.

 

5. Kırmızı  Bölge Basında En İyiler Reklam Ödülleri’nde, 1 Mayıs 2014 – 30 Nisan 2015 tarihleri arasında ilk kez yayınlanmış reklamlar yarışacak. Katılımcıların kategori birinciliği Kırmızı, büyük ödül Kıpkırmızı için yarışacağı 5. Kırmızı Bölge’de toplam 44 kategoride başvuru yapılacak.

 

Kırmızı Bölge jürisi, yarışmaya katılan işleri önce internet üzerinden ön elemeye tabi tutacak, ardından 14 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenecek jüri toplantısı ile kategori bazında birincileri seçecek.

 

Kırmızı Bölge’ye başvuran ajansların zengin ve farklı çalışmaları, gösterdikleri yüksek performans sebebiyle alınan kararla jüri sistemi de yenilendi. 16 kişiden oluşan Kırmızı Bölge jürisi; Adana, Ankara, Antalya, Bursa ve İzmir’den ikişer reklamcı, yine bu beş kentten reklamveren temsilcisi ve Kırmızı jürisinden 4 kişinin katılımıyla oluşturuldu.

 

 

 

 

 

 

5. Kırmızı Bölge Jürisi

 

Tuğbay Bilbay                Manajans  JWT (Başkan) / İstanbul

Arife Büyükyazı             May Tohum  / Bursa

D. Aytaç Dinler              Highone Creative Agency / İzmir

Emel Erçiftçi                    Nbe Reklam / Antalya

Fatih Cebeci                   Art Tanıtım / Ankara

Ferahi Arpaç                   FG İLetişim / Bursa

Gonca Yerliyurt             BRD As Başkanı / Bursa

Gökhan Gündoğdu     LVG Gündoğdu Okulları / Adana

Mehmet Çelengil         Tepe Home / Ankara

Mustafa Gökçen          İnterkey Ajans / Adana

Necdet Alkandemir     Graphx Ajans / Antalya

Rıza Coşan                       Polo Ajans / Adana

Serkan Saysen               Mandal Ajans / İzmir

Servet Gürel                  Demoart / Ankara

Süleyman Zoral             Alfemo Mobilya / İzmir

Tülin Özkan                     Özel Yaşam Hastanesi / Antalya

 

 

 

Kırmızı Bölge’ye katılan tüm işler 9 Mayıs 2015 tarihinden itibaren online olarak sergilenmeye başlanacak. Türkiye genelindeki tüm reklamcı ve reklamverenlerin bir araya geleceği, en yaratıcı reklamcı ve reklamverenlerin alkışlanacağı ödül töreni ise Filli Boya ana sponsorluğunda 27 Mayıs’ta, Zorlu PSM İstanbul’da görkemli bir şekilde düzenlenecek.

Katılımcılar, yarışma başvurularını yapabilecekleri www.kirmiziodulleri.com sitesinden, aynı zamanda katılım koşulları, bu yılki kategorilerin detayları, Hürriyet Özel Ödülü, Altın Koza Afiş Yarışması, Genç Kırmızı ve Radikal Canlı Kırmızı yarışmaları ile ilgili duyurulara da ulaşabilecekler. Kırmızı’yı sosyal ağlarda ise, facebook.com/kirmiziodulleri ve twitter.com/kirmiziodulleri adreslerinden takip edebilecekler.

 

Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri hakkında: 2003 yılından beri düzenlenen Kırmızı Ödülleri’nin amacı, basın reklamlarında yaratıcılığın artırılmasını özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklam verenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmektir. Kırmızı Ödülleri, sadece gazete ve dergi reklamları arasında yapılan bir yarışma olması sebebiyle, Türkiye’de bir ilktir. Kırmızı Ödülleri 2010 yılında Türk reklam sektörü adına önemli bir adım atmış ve Kırmızı Bölge’yi başlatmıştır. Sadece İstanbul dışındaki reklam ajanslarının katılabildiği Kırmızı Bölge ile her reklamcıya kendi kentinde ulaşılmaya başlanmıştır. Kırmızı Bölge yarışması başlatılmadan önce Kırmızı Ödülleri 2004 yılında “En İyi Bölgesel Reklam” ve “En İyi Bölgesel Reklam Kampanyası” kategorileri açmıştı. Bu iki kategori sadece İstanbul dışındaki reklam ajanslarına açıktı ve sektör ayırımı olmaksızın bölgelerden bu kategorilere katılım yapılabiliyordu. 2010 yılından itibaren ise, Kırmızı Bölge ile birlikte İstanbul dışındaki reklam ajansları için 15 ayrı sektörel içerikli kategori sunulmaya başlandı. İstanbul dışındaki reklam ajansları ister ulusal veya yerel basında yayınlanmış reklamları ile Kırmızı Bölge’ye katılabiliyorlar. 2014 yılında Kırmızı Bölge ve Kımızı ödül törenleri birlikte gerçekleştirildi. 2015 yılı itibari ile de kategorileri tamamen aynı oldu.

 

Detaylı Bilgi İçin :
bernaylafem iletişim ve marka yönetimi

Mısra Yiğit – Nurbanu Güney Elbir 
0212 343 67 68

 

12. Kırmızı Jürisi Açıklandı.

12. Kırmızı Jürisi Açıklandı

 

Bu yıl 12.’si düzenlenen Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri’nin jürisi belli oldu. Filli Boya’nın ana sponsorluğunda düzenlenecek olan Kırmızı’ya katılan çalışmalar, sektörün deneyimli isimlerinden oluşan 19 kişilik jüri tarafından değerlendirilecek.

 

Reklamda yaratıcılığı özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının, öğrencilerin ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından bu yana düzenlenen Kırmızı Ödülleri’nin bu seneki jüri başkanlığını Manajans/JWT’de CEO ve CCO görevlerini yürüten Tuğbay Bilbay yapıyor.

 

Kırmızı jürisinde, başarılı reklamın bir ekip işi olduğundan hareketle sadece yaratıcılar yer almıyor. Benzeri reklamcılık yarışmalarının jürilerinden farklı olarak Kırmızı’da reklamveren yöneticisinden stratejik planlamaya, medya ajansından dijital ajans yöneticisine kadar reklamın hazırlık sürecinin her aşaması temsil ediliyor. Jüri; jüri başkanı, reklam yaratıcısı, reklamveren temsilcisi, ajans yöneticisi medya planlama ve satın alma ajansı yöneticisi, müşteri ilişkileri yöneticisi, stratejik planlama uzmanı, dijital reklam uzmanı içeren bir kompozisyona sahip. Jürinin moderatörlüğünü, Kırmızı’nın kuruluşundan beri bu işi üstlenen Gürül Öğüt yapıyor.

 

Hürriyet Pazarlama Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Birim Gönülşen Özyürekli, Hürriyet Reklam Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Zeynep Tandoğan ve Kırmızı Jüri Başkanı Manajans/JWT’nin CEO ve CCO’su Tuğbay Bilbay’ın ev sahipliğinde düzenlenen yemekte, jüri üyelerine 12. Kırmızı Ödülleri yarışmasının detayları ve yenilikleri hakkında bilgi verildi.

 

Birim Gönülşen Özyürekli yaptığı açılış konuşmasında “Öncelikle Kırmızı jürisinde yer almayı kabul ettiğiniz için çok teşekkürler.  Bu yıl Kırmızı’da yeni kategoriler var ve bu bizim için çok heyecan verici. Yarışmaya katacaklarınız bizim için çok önemli. Yaratıcılık dünyası için de çok değerli. Hepinizle bir arada olmaktan çok mutluyuz” dedi.

 

Jüri Başkanı Tuğbay Bilbay ise “Kuruluş felsefesini tartışan, buna katkıda bulunmuş bir yaratıcı olarak bugün Kırmızı’nın jüri başkanı olmak benim için çok güzel bir duygu ve büyük onur. Kırmızı önemlidir. Kırmızı her geçen gün gelişen ve değişen reklam dünyasına hâlâ ışık tutabildiği için önemlidir. Yaratıcılığı taçlandırmak adına, bir grup reklamcıyı değil, gençleri de ve sadece İstanbul’u değil, ülkenin bütününü de önemsediği, bunu hissettirdiği için önemlidir. Ve eminim bu önem, temel haber, fikir ve türlü içeriğin kaynağı olan basının var olduğu alanı kağıttan, web’e, oradan mobile ve henüz belki bilmediğimiz, birlikte icat edeceğimiz mecralara taşıyarak artıracak. Bunu temelden hissedeceğimiz bir yıl bu yıl. Fikirler, içerikler, yepyeni kategorilerde de yarışacak bu yıl. Değerli jüri üyeleriyle yapacağımız tartışmaları, fikir alışverişini sabırsızlıkla bekliyorum. Hepimize hayırlı olsun. İyi işler kazansın…” dedi.

 

12. Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri’nde, 1 Mayıs 2014 – 30 Nisan 2015 tarihleri arasında ilk kez yayınlanmış reklamlar yarışacak. Katılımcıların kategori birinciliği Kırmızı ve büyük ödül Kıpkırmızı için yarışacağı 12. Kırmızı’da toplam 44 kategoride başvuru yapılacak.

 

Kırmızı jürisi, yarışmaya katılan işleri önce internet üzerinden ön elemeye tabi tutacak, ardından 20 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenecek jüri toplantısında 4 aşamalı bir değerlendirme sürecin sonunda kategori bazında birincileri seçecek.

 

 

 

 

 

12. Kırmızı Ödülleri Jürisi

 

Tuğbay Bilbay                     Manajans / JWT (Başkan)

Aslıhan Anarat                     Mindshare

Atilla Karabay                       Happy People Project

Burak Günsev                      Wanda Dijital

Can Faga                               Lowe İstanbul

Emre Kaplan                         Rafineri

Engin Kafadar                       Geometry Global

Gamze İçhedef                    TBWA/İstanbul

Handem Çelenkler              Unilever Türkiye

Kerem Kanık                        Titrifikir

Lize Karaboğa                      S&S

Murat Akdağ                        Markafoni

Murat Göllü                          Akbank

Niyazi Kamışlı                       Nutricia Anne ve Bebek Beslenmesi

Onur Dedeköylü                 Pegasus

Refik Kubalas                       Mimar Sinan Üniversitesi

Roda Sezer                           Leo Burnett

Tayga Soysaltürk                 Fikr’et

Viktor Kuzu                           BLAB     

 

Kırmızı Ödülleri, heyecanını yine sektördeki tüm reklamcılarla paylaşıyor.

 

Jürinin değerlendirme sürecine bu yıl da yarışmaya katılan her kuruluş yine dahil olabilecek. Ön elemede bir oy sahibi olacak katılımcı ajanslar kendilerine atanacak şifre ile değerlendirme sayfasına girecekler ve kendilerine ait işler hariç diğer tüm çalışmalara oy verebilecekler. Böylece ön elemede jüri tarafından elenen bir iş sektör oylarıyla elemeden geçmişse ikinci aşamada jürinin önüne tekrar gelecek.

 

Kırmızı Ödüllerine katılan tüm işler 9 Mayıs 2015 tarihinden itibaren online olarak sergilenmeye başlanacak. Türkiye genelindeki tüm reklamcı ve reklamverenlerin bir araya geleceği, en yaratıcı reklamcı ve reklam verenlerin alkışlanacağı ödül töreni ise 27 Mayıs’ta, görkemli bir şekilde Filli Boya’nın ana sponsorluğunda Zorlu PSM’de düzenlenecek.

 

Katılımcılar, yarışma başvurularını yapabilecekleri www.kirmiziodulleri.com sitesinden, aynı zamanda katılım koşulları, bu yılki kategorilerin detayları, Hürriyet Özel Ödülü, Altın Koza Afiş Yarışması, Genç Kırmızı ve Radikal Canlı Kırmızı yarışmaları ile ilgili duyurulara da ulaşabilecekler. Kırmızı’yı sosyal ağlarda ise, facebook.com/kirmiziodulleri ve twitter.com/kirmiziodulleri adreslerinden takip edebilecekler.

 

Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri hakkında: 2003 yılından beri düzenlenen Kırmızı Ödülleri’nin amacı, basın reklamlarında yaratıcılığın artırılmasını özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklam verenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmektir. Kırmızı Ödülleri, sadece gazete ve dergi reklamları arasında yapılan bir yarışma olması sebebiyle, Türkiye’de bir ilktir. Kırmızı Ödülleri 2010 yılında Türk reklam sektörü adına önemli bir adım atmış ve Kırmızı Bölge’yi başlatmıştır. Sadece İstanbul dışındaki reklam ajanslarının katılabildiği Kırmızı Bölge ile her reklamcıya kendi kentinde ulaşılmaya başlanmıştır. Kırmızı Bölge yarışması başlatılmadan önce Kırmızı Ödülleri 2004 yılında “En İyi Bölgesel Reklam” ve “En İyi Bölgesel Reklam Kampanyası” kategorileri açmıştı. Bu iki kategori sadece İstanbul dışındaki reklam ajanslarına açıktı ve sektör ayırımı olmaksızın bölgelerden bu kategorilere katılım yapılabiliyordu. 2010 yılından itibaren ise, Kırmızı Bölge ile birlikte İstanbul dışındaki reklam ajansları için 15 ayrı sektörel içerikli kategori sunulmaya başlandı. İstanbul dışındaki reklam ajansları ister ulusal veya yerel basında yayınlanmış reklamları ile Kırmızı Bölge’ye katılabiliyorlar. 2014 yılında Kırmızı Bölge ve Kımızı ödül törenleri birlikte gerçekleştirildi. 2015 yılı itibari ile de kategorileri tamamen aynı oldu.

 

 

Detaylı Bilgi İçin :
bernaylafem iletişim ve marka yönetimi

Mısra Yiğit – Nurbanu Güney Elbir  
0212 343 67 68

5. Kırmızı Bölge Ödülleri Başladı!

 Reklamda yaratıcılığı özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının, öğrencilerin ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından bu yana düzenlenen Kırmızı’nın ve 2010’dan bu yana düzenlenen Kırmızı Bölge’nin başvuruları 17 Mart Salı günü başladı.

5. Kırmızı Bölge Basında En İyiler Reklam Ödülleri’nde, 1 Mayıs 2014 – 30 Nisan 2015 tarihleri arasında ilk kez yayınlanmış reklamlar yarışacak. Toplam 44 kategori içeren, katılımcıların kategori birinciliği, büyük ödül Kıpkırmızı ve özel ödüller için yarışacağı 5 Kırmızı Bölge’nin son başvuru tarihi 4 Mayıs 2015 Pazartesi olarak belirlendi.

Kırmızı Bölge ve Kırmızı reklam ajanslarının başvuru kategori sayısı eşitlendi.
Geçtiğimiz yıl itibarıyla ilk defa ödül töreni birleştirilen Kırmızı Bölge ve Kırmızı’ya katılan reklam ajansları, bu sene aynı kategori başlıklarında başvuruda bulunacak. Kırmızı Bölge’ye başvuran ajansların zengin ve farklı çalışmaları, gösterdikleri yüksek performans sebebiyle alınan kararla jüri sistemi de yenilendi. Bölge jürisi; Adana, Ankara, Antalya, Bursa ve İzmir’den ikişer reklam yaratıcısı, yine bu beş kentten reklamverenler temsilcisi ve Kırmızı jürisinden 4 kişinin katılımıyla oluşturuldu.

Dijital kategoriler genişletildi.
Dijital Entegrasyon dalında bu yıl 6 kategoride ödül verilecek. En İyi Dijital Entegrasyon, En İyi Sosyal Mecra Entegrasyonu, En İyi Tablet Reklam Uygulaması, En İyi Mobil Reklam Uygulaması, En iyi 360° Dijital Reklam Uygulaması’nın yanı sıra bu yıl ilk defa En İyi Video Entegrasyonu kategorisinde de ödül verilecek.

Üç yeni kategori eklendi.
En iyi Sağlık İletişimi, En İyi Video Entegrasyonu ve En İyi İçerik Pazarlama kategorilerinin eklendiği Kırmızı Ödülleri’ne, ilk defa basın entegrasyonu zorunlu olmayan bir kategori eklendi. “En İyi İçerik Pazarlama” kategorisinin başvurularında herhangi bir basılı yayın organında yer almış olma şartı aranmayacak.

30.000TL birincilik ödüllü yarışma: 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali Afiş Yarışması
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin resmi afişi, Kırmızı Ödülleri kapsamında seçilecek. Katılımı tüm iletişim profesyonellerine açık olan bu kategorinin birincisi 30bin TL’lik para ödülünün de sahibi olacak. Kırmızı Bölge ve Kırmızı jürisinin karmasının yanı sıra festival yetkililerinin de yer alacağı özel bir jüri tarafından değerlendirilecek olan bu kategorinin son başvuru tarihi de 4 Mayıs 2015 Pazartesi olacak. Adana Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirilen bu işbirliği kapsamında ayrıca 22. Altın Koza Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nın resmi afiş tasarımı da bu yılın Genç Kırmızı brief konusu olacak.

Katılımcılar, 17 Mart 2015 Salı günü itibariyle yarışma başvurularını yapabilecekleri www.kirmiziodulleri.com sitesinden, aynı zamanda katılım koşulları, bu yılki kategorilerin detayları, Hürriyet Özel Ödülü, Altın Koza Afiş Yarışması, Genç Kırmızı ve Radikal Canlı Kırmızı yarışmaları ile ilgili duyurulara da ulaşabilecekler. Kırmızı’yı sosyal ağlarda ise, facebook.com/kirmiziodulleri ve twitter.com/kirmiziodulleri adreslerinden takip edebilecekler.

Birincilik ödülü 30 bin TL!

Ülkemiz sinemasının gelişmesine ve eserlerin tanıtılmasına katkı sağlayan, sanatsal etkinlikler yoluyla sanatçılar ve eserlerini sinemaseverlerle buluşturan Türkiye’nin önemli festivallerinden “Adana Büyükşehir Belediyesi 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali” yetkilileri bu yıl çok özel bir iş birliğine imza attı.

22. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin kamuoyuna duyurulmasını ve kamuoyunun Festival hakkında bilgilendirilmesini sağlayacak resmi afişi, reklamda yaratıcılığı özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının, öğrencilerin ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından bu yana düzenlenen Kırmızı Ödül’leri bünyesinde seçilecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirilen bu işbirliği kapsamında ayrıca 22. Altın Koza Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nın resmi afiş tasarımı da bu yılın Genç Kırmızı brief konusu olacak.

Kurumsal ve bireysel katılıma açık olan “Kırmızı - Adana Büyükşehir Belediyesi 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali Afiş Yarışması” kategorisinin birincisi, 30 bin TL’lik para ödülünün de sahibi olacak. 22. Altın Koza Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nda ise birincilik ödülü 6.000TL; ikincilik ödülü 4.000TL; üçüncülük ödülü 2.000TL olarak belirlendi.

Kırmızı ve Kırmızı Bölge jürilerinin temsilcileri ve festival yetkililerinin karmasından oluşan özel bir jüri tarafından değerlendirilecek olan bu kategorinin son başvuru tarihi 4 Mayıs 2015 Pazartesi olacak.

“Kırmızı - Adana Büyükşehir Belediyesi 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali Afiş Yarışması” kategorisinin birincisi, mayıs sonunda düzenlenecek 12. Kırmızı Ödül Töreni’nde açıklanacak.

Katılımcılar, 17 Mart 2015 Salı itibariyle yarışma başvurularını yapabildikleri www.kirmiziodulleri.com sitesinden, aynı zamanda katılım koşulları, bu yılki kategorilerin detayları, Hürriyet Özel Ödülü, Genç Kırmızı ve Radikal Canlı Kırmızı yarışmaları ile ilgili duyurulara da ulaşabiliyorlar.

Sağlık iletişimi projeleri Kırmızı’da yarışıyor

12. Kırmızı Ödülleri’nde bu yıl ilk kez En İyi Sağlık İletişimi projesi de ödüllendirilecek.

Bu kategoriye her türlü, son tüketiciye değil sağlık endüstrisi profesyonellerine (doktor, diş doktoru, eczacı, ebe ve hemşire gibi) yönelik ilaç, sağlık ürünü, ekipmanı, farmasötik, dermo-kozmetik, hijyen, medikal, diagnostik/görüntüleme ürünleri, hastane, ameliyathane, muayenehane donanımı vb. içerikli reklamlar katılıyor.

Reklamda yaratıcılığı özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının, öğrencilerin ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından bu yana düzenlenen Kırmızı’nın ödül töreni mayıs sonunda düzenlenecek.

12. Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri’nde, 1 Mayıs 2014 – 30 Nisan 2015 tarihleri arasında ilk kez yayınlanmış reklamlar yarışacak. Toplam 44 kategori içeren 12. Kırmızı Ödülleri için 4 Mayıs 2015 Pazartesi tarihine kadar başvurular kabul edilecek.

Online Katılımcılar Sergisi