Yükleniyor...

Değişimin Rengi KIRMIZI

Evet teknoloji gelişiyor, ihtiyaçlar değişiyor, kullandığımız kanallar, mecralar, e onlara bağlı olarak reklamcılık, yaratıcılık ve düşünme şeklimiz hatta nesnelere, fikirlere bakma şeklimiz de değişiyor. “Değişiyor” deyip geçmemek lazım. Değişim değerli bir kelime ve kelime tanımı olarak, bir zaman dilimi içinde yaşanan değişiklikler bütünü. Ve bizim tanıklık ettiğimiz, yön verdiğimiz kısmı ise o zaman diliminin ta kendisi, yani süreç diyebiliriz.

Normalde nasıl olur? Yeni bir teknoloji ya da iletişim kanalı çıkar. Siz de markanızı ve markanızın vaadini o kanala ya da teknolojiye nasıl uygun hale getiririm ya da getirmeliyim gibi sorularla ve onların çözümleriyle ilgilenirsin. Aslında çok basitçe proje yöneticiliği yapmak gerekiyordu.

Ama son yıllardaki değişim bundan çok daha fazlasını talep ediyor. Her gün alışkanlıkları değişen hedef kitleler ve ihtiyaçlardan oluşan bir dünya var artık karşımızda. Dünün eski olduğu bir süreçten geçiyoruz ve bu süreçte tek bir tarafla anlaşma, uyum sağlamaya çalışmak yerine, biz bu sürece ve partilere orkestra şefliği yapıyoruz. Tıpkı bir orkestrayı yönetir gibi, hangi enstrümandan sonra diğerinin gelmesi gerektiğini bilerek, büyük bir bütünü yönetmek, doğru senkronu yakalamak gerekiyor. Çünkü o zaman karşı tarafa, dinleyiciye tek ve anlamlı bir mesajı verebiliyorsun.

Kırmızı Ödülleri de bu değişimde kendine önemli bir yer tutuyor. Kendini yeniliyor, uygulamada ustalık gibi yeni kategoriler açıyor. Sadece ajanslara ödül vermek yetmez diyor, yaratıcılığı destekleyen reklam verenleri de ödüllendiriyor.

Bu değişimdeki süreci izlemek yerine yöneten, orkestra şefliği yapan tüm ajansların markalarına ödülden fazlasını katacağına eminim.

Burçak Günsev/ Wanda Digital/ Ajans Başkanı

İLETİŞİM

KIRMIZIODULLERI.com

TELEFON
(0212)-677-09-09
Adres
Hürriyet Dünyası, 100. Yıl Mahallesi, 2264. Sokak No:1 34204 Bağcılar, İstanbul