Kırmızı Kampanya

KIRMIZI KAMPANYA2016 JÜRİ

Selda Sedes

Publicis Istanbul

Özgeçmişi Görüntüle

Selda Sedes, ağırlıklı yaratıcı ajanslarda olmak üzere 28 yıl deneyime sahip bir iletişim profesyoneli. Kariyerine 89 yılında Müşteri İlişkileri departmanında başladı ve JWT, Saatchi&Saatchi, DDB ve Ogilvy gibi büyük çokuluslu ajansların Istanbul ofislerinde görev aldı. Kişisel bakımdan gıdaya, finanstan otomotive, büyük çokuluslu pazarlama şirketlerinden farklı ölçeklerde yerli markalara uzanan geniş bir deneyim alanına sahip. 
Bugün halen global Publicis Grubunun Türkiye temsilcisi Publicis One’da 
Chief Strategy Officer olarak kariyerini sürdürüyor. 
Grubun stratejik içerik kalitesinden sorumlu olarak, portföyde yer alan markaların orta ve uzun vadeli marka stratejilerinin inşa edilmesinden, ayrıca yeni müşteri alımı süreçlerinde iletişim stratejilerinin oluşturulması ve genel stratejik vizyonun belirlenmesinden sorumlu.
Bu görevinin paralelinde Sedes, Bahçeşehir Üniversitesinde, lisans üstü ve 
MBA programlarında Reklam Stratejileri konusunda ders veriyor.
Ajans deneyimine ek olarak Selda Sedes, 2004-2009 yılları arasında Türkiye’nin ilk iletişim pazarlama alanında uzman İK Danışmanlığı şirketini kurdu. 
Sedes Kariyer Tasarım, pazarlama şirketlerine ve iletişim ajanslarına kalifiye eleman temini,  organizasyon yapısı ve performans değerlendirme sistemi konularında danışmanlık hizmeti sundu.
Selda Sedes, 1964 Istanbul doğumlu, 1969-1989 yılları arasında Fransa’da yaşamış, Siyasal Bilgiler’in ardından Uluslararası Devletler Hukuku ve 
Avrupa Birliği Hukuku alanlarında lisans üstü eğitime sahip. 
Sedes, Türk ve Fransız vatandaşlıklarına sahip.
  

Faika Ergüder

Purple

Özgeçmişi Görüntüle

İletişim sektöründe 25 yıl üst düzey yönetici olarak çalışan Faika Ergüder, ABD, Syracuse’de doğdu. Çocukluk ve gençlik yıllarını Türkiye ve İsviçre’de geçirdi. 1985 yılında Bern Höhere Kunstgewerbe Schule Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun oldu. Girişimci bir karaktere sahip olan Faika Ergüder, iş hayatına 1989’da kendi iç dekorasyon ve ev tekstili şirketini kurarak başladı. 

1992 yılında, grafik tasarım ve yöneticilik yeteneklerini de kullanabileceği bir alanda profesyonel kariyer yapmaya karar vererek, reklamcılık sektörünü seçti. İşi çekirdekten öğrenmek amacıyla, Saatchi & Saatchi Türkiye reklam ajansında Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak işe başladı. 

1996’da uluslararası Publicis Grubu’nun iş ortağı Yorum Reklam Ajansı’na Coca-Cola Müşteri İlişkileri Direktörü olarak geçti. Ajansın büyümesinde ve 2006 yılında başarıyla gerçekleşen Publicis Grubu ile ortaklık görüşmelerinde aktif görevler üstlendi. 2005 yılında ajansın üst düzey yönetim kadrosuna katıldı. 2012 yılına kadar Publicis Yorum’un Genel Müdürü olarak çalıştı. Publicis Yorum, (sonradan Nurun İstanbul adını alan) Publicis Modem ve Publicis Healthcare ajanslarını COO olarak yönetti. 2014 yılında Publicis Grubu’nun Ülke Yöneticisi oldu ve bu gorevi 2016 sonuna kadar devam ettirdi. 

Ergüder, IAA ve Reklamcılar Derneği gibi sektörel pek çok vakıf ve derneğin üyesidir. KAGİDER’de aktif olarak görev yapmaktadır. Türkiye’nin En Etkili 50 İş Kadını (Fortune Dergisi, 2016), En Etkili Kadın CEO’lar (Ekonomist Dergisi 2014-2016), En Tepedeki 100 İş Kadını (Para dergisi 2014), listelerine seçilen Faika Ergüder, Advertising Age dergisi tarafından “Women to Watch” (2014) ödülüne layık görülmüştür. 

Cengiz ve Melis’in annesidir.

Kerem Ozkut

Concept

Özgeçmişi Görüntüle

1973 doğumlu. İlkokul, lise ve üniversiteyi alfabetik sırayla, Ankara, İstanbul ve Mersin'de okudu. BBDO, Medina Turgul DDB Reklamevi, rpm/Radar, gibi ajanslarda çalıştı. Cannes Lions, NY Festivals, Kristal Elma, Kırmızı gibi reklam yarışma ve festivallerinde jüri üyeliği yaptı. 2009’dan beri Concept’te. 

Zafer Külünk

Güzel Sanatlar

Özgeçmişi Görüntüle

2003 yılında Marmara Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. Okul yılları sırasında Penguen Dergisi’nde karikatür çizdi. Ardından Publicis Yorum'da reklam yazarlığına başladı. 7 yıl süren Publicis kariyerinden sonra Güzel Sanatlar Reklam Ajansı'na geçti ve burada sırasıyla reklam yazarlığı, yaratıcı grup başkanlığı ve kreatif direktörlük görevlerini yürüttü. 2017, Ocak ayı itibariyle görevine Güzel Sanatlar Ajans Başkanı olarak devam etmektedir. 

Reklam kariyerinin yanında sinema yazarlığı da yapmakta olan Zafer Külünk, "Hesapta Aşk" ve 2016'nın en çok izlenen filmlerinden biri olan "Kardeşim Benim"in senaryolarını yazdı.

Erdem Koksal

Medina Turgul DDB

Özgeçmişi Görüntüle

1979 yılında İstanbul’da doğdu. Ajans Ultra’da 1 yıl, Medina Turgul DDB’de 5 yıl metin yazarlığı yaptı.

TBWA/İstanbul’da yaratıcı grup başkanı olarak 11 ay çalıştı, Medina Turgul DDB’ye döndü.

Ulusal ve uluslararası birçok markaya hizmet verdi, çeşitli yarışmalarda ödüller kazandı, jüri olarak görev aldı.

Medina Turgul DDB’de kreatif direktör olarak hayatına devam ediyor.

Erkan Kaya

Y&R Team Red

Özgeçmişi Görüntüle

1980 İstanbul doğumlu.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakultesi grafik tasarım mezunu. 

Klasik teneke oyuncak robot koleksiyoneri. Yarı illustratör. 14 yıldır reklamcılık sektöründe.

Leo Burnett İstanbul, Ogilvy&Mather İstanbul’da çalıştı.Şu an Y&R Team Red’de kreatif direktörlük yapıyor.

Ulusal ve uluslararası birçok yarışmada ödüller aldı.

Volkan Karakasoglu

TBWA\İstanbul

Özgeçmişi Görüntüle

1976’da İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Medina Turgul DDB ve Alametifarika’da  reklam yazarlığı yaptı. 2008’den bugüne de TBWA’de kreatif direktör olarak çalışmaya devam ediyor. Daha önce Kristal Elma, Cannes Lions, Golden Drum ve başka birçok yarışmada jüri üyeliği yaptı. 

Ozlem Ergazi

Mediacom

Özgeçmişi Görüntüle

Özlem Ergazi, 50’lerin büyük Hollywood çekiciliğini seven, Frank Sinatra hayranı bir iletişim profesyonelidir ve 22 yıllık iletişim tecrübesine sahiptir.

 

Kreatif ve medya ajanslarında tecrübe edinmiş, müşteri tarafında bulunmuş ve ayrıca mecra tarafında ilk 360 proje takımı olan DYG360’ı kurmuştur. Deneyimi, marka geliştirme stratejisinden, uygulamaya ve yaymaya kadar olan tüm süreçleri kapsar. Ekip çalışmasına ve yetenek geliştirmeye inanır ve değer verir. Geçmiş deneyimleri ve işleri arasında, analitik, içgörü, dijital, içerik ve içerik üretimi, entegre kampanya stratejisi ve yürütme gibi ayrıntılar yer alıyor.

Hande Çavuşoğlu

BPN İstanbul

Özgeçmişi Görüntüle

Hande Çavuşoğlu, sektörde 19 yıllık deneyim sahibidir. Kariyer hayatına Procter&Gamble ‘da başlamış, ve 12 yıl boyunca Türkiye ve Avrupa bölgesinde çeşitli pozisyonlarda yönetici olarak çalışmıştır.

Reklamveren deneyiminden sonra, uluslararası medya ajanslarında 7 yıl boyunca bir çok sektörden hem yerel, hem global reklamverene hizmet vermiştir. Temmuz 2016’da COO olarak BPN ailesine katılmıştır.

Aslıhan Anarat Çötelioğlu

Mindshare

Özgeçmişi Görüntüle

İş hayatına 1997 senesinde Initiative Media’da arastirma departmanında basladi. Tüketici ve Medya Araştırmaları üzerine Unilever de dahil olmak üzere, ajansın tüm müsterileri için çalıstı. Daha sonra 1998 senesinde ajans bunyesinde kurulan strateji ekibine katıldı. Halen 2003 senesinde transfer yaptigi Mindshare’de çalışmakta olan Aslıhan'ın neredeyse 20 yılı bulan Unilever, 2,5 yıl Turkcell tecrübesi var. Pazarlama ve iletisim startejisi, entegre pazarlama, medya stratejisi, tuketici icgorusu, dijital pazarlama ve dijital platformlarda uzmanlığı olan Aslıhan, Mindshare'de Chief Client Officer görevi ile birlikte WPP Turkiye – Unilever Client Lead sorumlulugunu da ustlenmis durumda. 2017 itibari ile Reklamcilik Vakfi üyesi olan Aslıhan Anarat Çötelioğlu, İTÜ Maden Mühendisliği mezunu, evli ve 2 çocuk annesi.

 

Ebru Özgüç

Vodafone Telekomünikasyon A.Ş

Özgeçmişi Görüntüle

Ebru Özgüç, Ankara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Fransa’da bulunan  European Üniversitesinde Uluslararası İşletme alanında MBA yaptı. 1995-2011 yılları arasında 3M’de sırasıyla 3M Türkiye Satış Yöneticiliği, Pazarlama Müdürlüğü, 3M Fransa’da Avrupa, Orta Doğu’dan sorumlu Pazarlama Müdürlüğü, 3M Avrupa organizasyonunda 6Sigma Kara Kuşak, 3M Türkiye Kurumsal Pazarlama ve Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü ve son olarak Satış ve Pazarlama Direktörlüğü rollerini üstlendi. 2012’de Vodafone’a Kurumsal Pazarlama Direktörü olarak katılan Ebru Özgüç, 2016'dan beri Vodafone Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörü olarak görev yapıyor. 11 yaşında ikiz erkek çoçuk sahibi. 

Aylin Kosova Bilgin

Coca Cola

Özgeçmişi Görüntüle

Coca-Cola Orta Asya ve Kafkasya Bölgesi Entegre Pazarlama İletişimi Direktörü olan Aylin Kosova Bilgin kariyerine 1996 yılında Reklam Moran, Ogilvy & Mather’da başladı. Sırasıyla Müşteri İlişkileri ve Stratejik Planlama Direktörlüğü’nü yaptığı ajanstan 2001 yılında ayrılarak Coca-Cola Pazarlama’da Türkiye Reklam Müdürü olarak çalışmaya başladı. 2008 yılında Avrasya ve Afrika Grubu Reklam Direktörlüğü’ne atandı ve 90 ülkeden sorumlu olarak çalışmalarına devam etti. 2011 – 2016 senelerinde Yummy Cupcakes Türkiye’yi kurarak kariyerine girişimcilik tecrübelesini de ekleyen Aylin Kosova halen İstanbul Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu üyesi, evli ve 15 yaşında bir çocuk annesidir..

 

Taygun Günay

P&G

Özgeçmişi Görüntüle

Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden 1995 yılında mezun olan Taygun Günay, İşletme alanında yüksek lisansını Pennsylvania State Üniversitesi Smeal İşletme Yüksek Okulu’nda tamamladı. İş hayatına ilk adımı 1998 yılında Gillette Türkiye’de atan Günay, Gillette Londra ofisinde CEEMEA (Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgesinden sorumlu Ürün Müdürü olarak çalıştı. Daha sonra Brüksel ve Cenevre ofislerinde Marka Müdürü olarak görev yapan Günay, 2010 yılında P&G Türkiye’ye Pazarlama Direktörü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak geri döndü. 2012 yılında P&G’nin Bakü ofisinde Kafkasya Ülke Müdürü görevini üstlenen Günay, 2016 yılında P&G Türkiye ve Kafkasya Markalar Direktörü olarak Türkiye ofisinde göreve başladı. Günay, evli ve 2 çocuk babasıdır. 

Aslı Alemdaroğlu

Zorlu

Özgeçmişi Görüntüle

İletişim yolculuğu üniversite yıllarında  başladı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde okuyordu.

Bir yaz tatili sırasında küçük bir ajansta çalışmaya başladı.

Telefonları yanıtlamak, dizgiye iş yetiştirmek, toplantı notlarını tercüme etmek derken işi, gücü, ortamı sevdi ve bir daha ayrılamadı.

Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi tecrübesi reklam iletişimi adına gerçek bir okul oldu.

İlerleyen yıllarda, Pamukbank, Aria, Arçelik, ING Bank ve Yıldız Holding markalarında, iletişim takımlarında çalıştı, yöneticilik yaptı.

2014 yılından beridir de iletişimi bir yönetim disiplini olarak belirlemiş ve direkt CEO’nun sorumluluk alanları arasında tanımlayacak kadar konuya önem veren Zorlu Holding’de Kurumsal İletişim’den sorumlu Genel Müdür olarak çalışıyor.

  

Ayşenur Aydın

Opet Petrolcülük A.Ş.

Özgeçmişi Görüntüle

Ayşenur Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve TV bölümünden 1990 yılında mezun oldu. İş hayatına Dünya Gazetesi’nde ekonomi muhabirliği ile başladı. Daha sonra Türkiye’nin ilk halkla ilişkiler şirketlerinden Image ve Strateji Tanıtım Organizasyon ile iletişim sektörüne adım attı. Ajans tecrübesinin yanına kurum tecrübesi eklemek üzere sırasıyla LC Waikiki (Tema Tekstil) ve Capitol Alışveriş Merkezi’nde Basın ve Halkla İlişkiler Yöneticiliğini yürüttü. PRO İletişim Danışmanlığı’nda Genel Müdür Yardımcısı iken 2006 yılında OPET Petrolcülük A.Ş’ye geçti. Halen OPET Petrolcülük A.Ş Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapmaktadır. TÜHİD (Türkiye Halkla İlişkiler Derneği) ve KİD (Kurumsal İletişimciler Derneği) Yönetim Kurulu üyesidir. Evli ve bir kız çocuk annesidir.

 

Kıvanç Memişoğlu

Integral Forex

Özgeçmişi Görüntüle

2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2005- 2007 yılları arası Index fx firmasında Compliance Manager olarak çalıştı. 2007-2010 yılları arası Ulukartal Kıymetli Madenlerde Hazine Müdürü olarak çalışan Memişoğlu, 2010 - 2012 yılları arası Ulukartal Holding'in İntegral Yatırım şirketinin Hazine Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı.  2012 yılından bu yana İntegral Yatırım Genel Müdürü görevini yürütmekte. 2013-2015 yılları arası Beşiktaş Basketbol AŞ Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 

Armağan Engel

Finansbank

Özgeçmişi Görüntüle

Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Armağan Engel, kariyerine 1996 yılında Demirbank Kurumsal İletişim Bölümü’nde Reklam ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı olarak başladı. 1998’de ise aynı bölümün yöneticiliğini üstlendi. 2000 yılında Kurumsal İletişim Müdür Yardımcısı olarak Dışbank’a geçen Engel, bankanın Fortis tarafından satın alınmasının ardından Kurumsal İletişim Direktörü olarak atandı.

Temmuz 2012’de Finansbank’a geçerek bankacılık sektöründeki istikrarlı kariyerine devam eden Engel, İletişim Bölüm Müdürü unvanıyla Finansbank’ın tüm iletişim süreçlerinin liderliğini üstleniyor. İyi derecede İngilizce bilen Engel, evli ve bir çocuk sahibi.

Sami Basut

JWT Istanbul

Özgeçmişi Görüntüle

Ağustos ayının sıcak bir gece yarısı İstanbul’da doğdu. Gece hayatına merakı, o günlere dayanır.

Her Türk genci gibi sokaklarda büyüdü, küçük yaşta ticarete atıldı.

Tommiks, teksas ve misket sattı. Satış yeteneğini erken yaşta keşfeden babası, onu yazları Sultanhamam’da mağazalarının başına geçirdi. Marka ve alışverişi çok sevdi. Sıra üniversiteye gelince bir o kadar çok sevdiği tiyatro aşkının peşinden gitti. Boğaziçi Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı okudu.

Shakespeare mi?  Pinter mı? derken kendini bir reklam ajansında metin yazarken buldu. Mesleki gelişimini Publicis topraklarında tamamladı. Önce Yorum sonra Bold’da süregelen kariyerinde kreatif direktörlüğe kadar yükseldi. Bir yandan çalışırken bir yandan da Bilgi Üniversitesi reklam tasarımı bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Birçok yerel ve uluslararası markaya baktı ve bu markalara yerel ve uluslararası ödüller kazandırdı. Yeri geldi jüri oldu, yeri geldi seminerlerde konuşmacı.

Şu an bir yandan Manajans/JWT’de kreatif direktörlük yapıyor, bir yandan da Boğaziçi Üniversitesi’nde Metin Yazarlığı dersi veriyor.